PROSTÉ RODIČOVSTVÍ

Rodičovství je jedna z nejtěžších disciplín a to 24h denně. Pojem "prosté" nepoužívám jako synonymum pro slovo snadné, banální, bezproblémové. Vyjadřuje přesvědčení, že pro výchovu dětí jsou důležité ty "prosté věci" jako je láska, čas, důslednost, naslouchání a bytí tady a teď.... Je to návrat k podstatnému a odklon od balastu, který někdy za podstatný považujeme.

Prosté rodičovství Vám pomůže ve světě plném možností:

  • strukturovat vhodně čas Vašich dětí
  • vybírat vhodné kroužky, hračky, oblečení, atd. a to v přiměřeném množství
  • odstranit rušivé elementy v domácím prostředí a ve Vašem chování
  • zpracovat svoje obavy, úzkosti, výčitky v souvislosti s výchovou dětí

Tento přístup se zaměřuje na rodiče, nepracuji tedy primárně s dětmi. 

Jednoduché rodičovství vychází samozřejmě z vývojové psychologie a je inspirováno hnutím Simple Living a Slow movement, více zde. 

Ve své práci využívám tedy psychologické poradenství, koučovací přístup, techniky Mindfullness. V některých případech nabízím i intervenci v domácnosti klientů s cílem pomoci uspořádat prostředí tak, aby v něm děti měly klid a podmínky pro přirozená rozvoj.

V případě diagnostikované poruchy či nemoci Vašeho dítěte je nutné dále konzultovat s klinickým psychologem, příp. lékařem. Já podpořím vás - rodiče.

Prosté rodičovství - ceník

První konzultace v délce 45 min. je vždy zdarma a bez závazku. Pro objednání služby klikněte na její název a využijte kontaktní formulář. Nebo mi zavolejte.

Pro maminky na mateřské/rodičovské a studenty zvýhodněná cena 500 Kč/hod. 

60 min

1000 Kč


90 min

1400 Kč


Pro objednání mě kontaktujte zde.